Sofa z kolorowymi poduszkami
/ Opublikowano przez: /   Meble grochowina / 0 comments

Sklep meblowy czy meble na wymiar?

Szukając mebli do swojego domu lub mieszkania musimy na początku zdecydować się na jedno rozwiązanie – wybierzemy gotowe meble ze sklepu meblowego lub zlecimy wykonanie mebli na wymiar. Warto sobie zadać to pytanie i pomyśleć przez chwilę jakie tak naprawdę mamy wymagania – czego oczekujemy od mebli, jaką funkcjonalność mają nam zapewnić i jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć.

Sklep meblowy sprawdzi się w sytuacji, w której szukamy prostego rozwiązania. Potrzebna nam mała szafka na buty w jakimkolwiek ciemnym kolorze? Wsiadamy w samochód, odwiedzamy jeden czy dwa sklepy meblowe, kupujemy szafkę, która najbardziej nam odpowiada i problem jest rozwiązany. Na wizycie u przyjaciół zachwyci nas ich kanapa, dowiemy się w jakim sklepie ją kupili i za kilka dni taką samą fundujemy sobie w salonie.

Salony meblowe są też świetnym miejscem do zdobycia inspiracji. Wielkie sklepy meblowe mają przygotowane przez specjalistów aranżacje, które mogą dostarczyć pomysłów na to jak chcielibyśmy urządzić nasze salony, sypialnie czy pokoje dziecięce.

Jeśli jednak zależy nam na unikalnym wyglądzie, mamy konkretne wymagania co do funkcjonalności, potrzebny nam jest mebel w określonym wymiarze – tutaj zdecydowanie lepszym wyjściem będą meble na wymiar. Jeśli zamiast wspomnianej wyżej prostej szafki na buty marzy nam się siedzisko na całą szerokość ściany przy drzwiach wejściowych, z jedną otwartą szafką i dwoma zamkniętymi – w takim przypadku nie ma nawet sensu tracić czasu na jeżdżenie po sklepach. Od razu lepiej wybrać się do specjalistów i razem z nimi zaprojektować idealny mebel, który w 100% spełni nasze wymagania.

Meble na wymiar są też znacznie lepszym wyborem w sytuacji, gdy mamy do czynienia z pomieszczeniem w niestandardowych wymiarach lub bez prostej konstrukcji – np. skosy na poddaszu. Szukanie w sklepach konkretnego mebla w konkretnym wymiarze może okazać się zadaniem nie do wykonania. W firmach takich jak nasza, wystarczy podać wymiary, porozmawiać z nami o wyglądzie i funkcjonalności, a później cieszyć się doskonale dobranymi meblami.

Kuchnie to pomieszczenie, które również preferuje meble na wymiar. Bardzo trudno z gotowych, sklepowych mebli zagospodarować kuchnię dokładnie w taki sposób jak byśmy chcieli. Dużo łatwiej zlecić wykonanie mebli na wymiar. Możemy wtedy dokładnie określić jak ma wyglądać wyspa kuchenna, do jakiej wysokości mają być zamontowane szafki, jak ma wyglądać zabudowa pod lodówkę oraz inne sprzęty kuchenne itd.

Jeśli chcemy zaaranżować nowy, pusty dom lub nowe mieszkanie, dobrym pomysłem będzie od razu udanie się do firmy wykonującej meble na wymiar. Taka firma pomoże zaprojektować każde pomieszczenie, a wykonane przez nich meble będą tworzyć spójną wizualnie i funkcjonalnie całość.

Tagi: ,


Leave a Reply