Przestronna kuchnia z meblami na wymiar i dużą wyspą kuchenną
/ Opublikowano przez: /   Meble grochowina / 0 comments

4 powody, dla których warto mieć wyspę kuchenną

1) Wyspa to mebel, który jest ozdobą kuchni

Dobrze i estetycznie zaprojektowana wyspa kuchenna po prostu świetnie wygląda. Jest to punkt centralny kuchni, na który każdy od razu zwraca uwagę. Można na niej postawić kilka dodatków, które sprawią, że wyspa będzie jeszcze mocniej przyciągać wzrok.

Sprawia, że kuchnia ma nowoczesny, a przy tym bardzo domowy wygląd.

2) Dodatkowa przestrzeń

Dzięki wyspie kuchennej zyskujemy dodatkowy blat roboczy o sporych rozmiarach. Bardzo wygodnie przygotowuje się na niej posiłki. Dodatkowo wyspa standardowo wyposażona jest także w szafki lub półki, w których można schować kuchenne sprzęty. W trakcie gotowania wszystko mamy więc pod ręką.

3) Integracja

Wyspa kuchenna ułatwia integrację osoby przebywającej w kuchni z resztą rodziny. Przygotowując posiłek na wyspie nie jesteśmy odizolowani w taki sposób jak przy tradycyjnych rozwiązaniach. Często do wyspy kuchennej dodaje się także wysokie krzesła, dzięki którym kiedy my będziemy zajmować się gotowaniem lub pieczeniem, ktoś może siedzieć blisko nas. Dzięki dużej powierzchni blatu wyspy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tuż obok, nasze dziecko zajęło się na przykład rysowaniem.

Wyspa ułatwia także integrację podczas imprezy lub rodzinnego spotkania. Często stanowi ona w naturalny sposób główne miejsce rozmów.

4) Naturalne oddzielenie stref

W otwartej kuchni dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie przestrzeni kuchennej od salonu lub jadalni. Wyspa kuchenna idealnie wprowadza taki podział. Wyraźnie zaznacza miejsce, w którym kończy się kuchnia. Żeby jeszcze mocniej wyróżnić ten podział można przykładowo od strony kuchennej umieścić w wyspie szuflady ze sprzętami kuchennymi, a od strony salonu umieścić półki, na których postawimy np. książki.

Tagi: ,


Leave a Reply